Гаряча лінія

(03852)4-20-49

Електронна скринька

izyslav@remove-this.ukr.net


06.09.2022 09:28

Будьте обережні!

Розпочався сезон «тихого полювання», громадяни поспішають вибратися для відпочинку на природу для збору грибів.

Але в лісі слід бути дуже обережним, адже ліси  приховують і не дуже приємні  враження та пригоди -  відпочинок в лісі може завершити укусом змії.

Відпочиваючі,  люди не думають про те, що в осінній період в лісах і на луках може бути багато змій, зустріч з якими часто закінчується не благополучно. Не завжди змія може бути небезпечною. Іноді це звичайний вуж. Зустріч з  яким нічим не загрожує  відпочиваючому. Але буває таке, що людина натикається на гадюку, укус якої може спричинити вельми плачевні наслідки. І краще, якщо відпочиваючий знає, як відрізнити вужа від гадюки. Це позбавить його від паніки при зустрічі з вужем і змусить поводитися обережніше при зустрічі з   гадюкою.

На території нашої країни зустрічаються кілька видів отруйних змій. Натрапити на них можна скрізь;  біля водойм, на лісосіках,   чагарниках,  луках тощо. Від укусів цих плазунів люди страждають щороку. Особливо небезпечними  вони є для дітей та хворих людей з слабким імунітетом.

Отруйних змій можна  відрізнити від неотруйних за формою голови. Вона має яскраво виражену трикутну форму. Характерно, що отруйними є навіть новонароджені змії, які зовсім малі за розмірами – всього 12–17 сантиметрів.

У людини, яку вкусила змія швидко розвивається запалення, набряк і крововиливи. Згодом з’являються: головний біль, запаморочення, нудота, блювання, пронос, кровотеча з носа, різке прискорення пульсу, підняття артеріального тиску. Часто настає шоковий стан, викликаний панічним настроєм потерпілого. Тому при укусі змії слід зберігати спокій, адже хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що  сприяє швидкому проникненню отрути . Дихання повинне бути глибоким і повільним.

Головним засобом лікування є введення  сиро­ватки. Однак це можливо тільки після доставки потерпілого в медичний заклад. То ж  необхідно негайно викликати швидку допомогу. А до її прибуття – продезінфікувати рану, прикрити її серветкою. Якщо укус прийшовся на кінцівку, її краще зафіксувати шиною та підняти трохи вгору. Щоб зменшити біль, можна прикласти лід або щось холодне.

Потерпілим з сильними болями, хворим серцем чи алергійними реакціями необхідно, при наявності, прийняти  знеболюючий, заспокійливий чи протиалергійний засіб.

Слід  також знати, що припікання місця зміїного укусу сірником або розпеченим предметом, розрізування  рани  та відсмоктування отрути – неефективне, оскільки  зуби у змії  довгі й отрута глибоко проникає у тканину. Тому ці зусилля не дадуть бажаних результатів. А накладання джгута хоч і є однією з найдавніших практик, проте деякі спеціалісти стверджують, що  вона  має зворотній ефект. Адже накладання джгута може викликати локальний некроз тканин і навіть гангрену.

Тому, працівники ДП «Ізяславський лісгосп» попереджають: щоб захисти  себе від  укусу  змії, краще уникати контакту з плазуном, не  робити різких рухів. Збираючись до лісу  по ягоди, гриби чи на відпочинок, підберіть щільний  одяг і відповідне взуття. Не забудьте захопити мобільний телефон, щоб  можна було викликати допомогу. І пам’ятайте:  змії, як правило, не атакують першими, просте  дотримання елементарних правил та звичайна обачність  можуть відвернути біду.

 

Прес служба ДП «Ізяславський лісгосп»