Гаряча лінія

(03852)4-20-49

Електронна скринька

izyslav@remove-this.ukr.net


Автор:  Ліс – не смітник!
07.05.2020 12:15 Загальні новини

Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп”

На даний час в усіх засобах масової інформації обговорюється питання глобального засмічення нашої планети різного роду сміттям і відходами, які згубно впливають на екологію.
Через це недбальство та байдужість, страждають легені нашої планети і все людство в цілому.
Всі разом ми засуджуємо вчинки людей, які чи то з невихованості чи то з поганої звички, засмічують природу – ліси, поля, автошляхи. Неодноразово спостерігаються випадки, коли їдеш автомобілем і знахабнілі водії викидають сміття зі свого авто на узбіччя. А яка ситуація спостерігається на дорогах, які пролягають через ліс. Немає такого клаптика дороги де б не було сміття – все скидають у ліс. На думку населення, сміття можна просто викинути в ліс, адже це простіше ніж вивозити його на спеціальне звалище.
Чинним законодавством передбачено відповідальність за засмічення лісів. Відповідно статті ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Засмічення лісів відходами” тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!
Під засміченням законодавець вбачає розміщення на території лісу різних побутових відходів шляхом утворення звалення цих відходів, вивезення у ліс сміття, а також розповсюдженим є залишення  різноманітного сміття після привалу туристів та відпочинку у лісах . До того ж відповідальність за цією статтею наступає незалежно від того чи були спричиненні наслідки, достатньо самого факту вчинення дій, що зумовлюють засмічення. Це правопорушення вчинюється тільки з умислом.
Обов’язок утримання лісів у належному стані покладений на державну лісову охорону, однак це не дає нам права смітити в ньому.
Так силами державної лісової охорони державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» створюються всі умови для запобігання засміченню лісів. Регулярно здійснюється прибирання сміття, запобігання утворенню стихійних сміттєзвалищ на території лісу та притягнення порушників до відповідальності.
То ж всі лісівники нашого підприємства нагадують, що поважне, бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини.
Тож не засмічуйте ліс – будьте людьми!