Гаряча лінія

(03852)4-20-49

Електронна скринька

izyslav@remove-this.ukr.net


01.09.2021 08:28

Шкільне лісництво

Ось уже протягом 15 років при Михлянській ЗОШ І-ІІІ ступенів успішно функціонує шкільне лісництво «Паросток», учні якого є першими і надійними помічниками лісівникам ДП «Ізяславський лісгосп».
За період існування члени учнівського лісництва набули певного досвіду, мають певні досягнення. Вся робота спрямована на виховання в учнів екологічного мислення, розуміння важливого значення лісу в житті людини. Під час навчання діти дізнаються про ліси рідного краю та їх значення, проблеми догляду за ними, збереження і захисту від пожеж, хвороб та браконьєрів. Роль лісу в житті людини, особливо на сучасному етапі розвитку економіки, важко переоцінити. Люди використовують деревину як будівельний і паливний матеріал, сировину для хімічної та целюлозно-паперової промисловості. Ліс забезпечує збереження водного балансу, закріплення пісків, ярів і схилів.
Безперечно, ліс – це лабораторія, яка продукує кисень та поглинає шкідливі речовини, тому годі знайти кращу природну аптеку з такою великою кількістю лікарських рослин, грибів і ягід.
В учнівському лісництві школярі дізнаються, що лісоводи краю виконують важливі завдання по відновленню лісових екосистем на площах вирубок минулих років, створюють насадження для захисту ґрунтів від ерозії, збереження врожаїв сільськогосподарських культур від суховіїв, а лісові масиви оберігають від пожеж і браконьєрів, хвороб та шкідників. Саме тому діти з цікавістю й завзяттям допомагають їм у цій справі, навчаються лісогосподарської справи.
У школі обладнали спеціальний кабінет, в якому займаються учні навчального закладу. Для учнів закуплено спеціальну уніформу, в якій вони беруть активну участь у
різноманітних акціях, під час яких вони висадили культури дуба звичайного, сосни, модрини, ялини.
Позитивно оцінює діяльність школярів лісничий Михельського лісництва Мартинов Ігор Ігорович.
Розповідає як юні лісівники  допомагали лісівникам у зборі лісового насіння, доглядали лісові культури.
Крім всього сказаного, Михлянські школярі доглядають за сіянцями у розсаднику, беруть участь у рубках догляду за молодняком, оформленні наочної агітації,
виготовлені та розвішуванні шпаківень та годівничок,  вивчають червонокнижні рослини.
За роки існування учнівського лісництва його вихованцями було створено чимало лісових культур. Тепер мрія кожного учасника акції – через багато років приїхати у ліс, закладений власними руками і відчути гордість за власне творіння і благородну справу збереження зеленого світу.
Безсумнівно, діяльність шкільного лісництва відіграє важливу роль в профорієнтації учнів. Частина з них обов’язково стане спеціалістами лісового господарства, як колишні випускники навчального завладу,
головний лісничий Віталій Зайчук, інженери лісового господарства Калитюк Олександр та Палічук Олександр, старший майстер лісу Клімчук Олександр.

 

Адміністрація та трудовий колектив підприємства вітають учнів з Днем знань та святом першого дзвоника.  Нехай цей день стане новим щаблем у вашому житті, вас не покидає гарний настрій, а ваші цілі завжди досягаються. Бажаємо Вам вчиться добре і бути гордістю ваших батьків.   Прес служба ДП «Ізяславський лісгосп»