Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» розташоване в північно-західній частині Хмельницької області на території Ізяславського та Білогірського адміністративних районів.
До складу підприємства входять 6 лісництв ( Михельське, Лютарське, Плужнянське, Білогірське, Кунівське, Гурщанське), лісодільниця, нижній склад, цех переробки деревини, транспортний підрозділ. Лісові урочища знаходяться в басейні річки Горинь. Загальна площа земель лісового фонду становить 25 667 га.
Згідно ботаніко-географічного районування області територія лісгоспу відноситься до зони змішаних лісів лісостепу України. Територія лісгоспу розташована в двох лісо рослинних зонах : Малому Поліссі і Лісостепу. Мале Полісся(північна частина лісгоспу) розташоване між Волинською лісостеповою височиною на півночі і Подільською лісостеповою височиною на півдні. Характерною особливістю природних умов Малого Полісся є рівнинний характер території, незначне коливання висот, значне розповсюдження пісків в складі поверхневих відкладів, переважання підзолистих і лугово-болотних грунтів. Лісостепова (південна) частина лісгоспу розташована в районі Волино-Подільського плато. Рельєф місцевості тут хвилястий, порізаний балками з пологими схилами.
Клімат району розташування лісгоспу помірно-континентальний.
Грунтові умови лісгоспу досить різноманітні: від супісків до глин. Зрідка зустрічаються вапнякові грунти. За ступенем вологості більша частина грунтів відноситься до свіжих та вологих.
Основними деревними породами на території лісгоспу є сосна (59%), дуб (20%), береза (8%), вільха (7%), ялина та інші породи (1-2%).
Лісистість адміністративних районів, на яких розташований лісгосп складає : Ізяславський район – 19,5 %, Білогірський район – 8,0 %. Ліси на території розташовані практично суцільним масивом в північній частині лісгоспу, та окремим урочищами в південній.
Господарська діяльність підприємства спрямована на комплексний розвиток лісового господарства, мета якого – раціональне використання і відтворення деревних запасів та іншої сировини лісового фонду, лісорозведення та підвищення стійкості насаджень, збереження та посилення захисних, рекреаційних, санітарно-гігієнічних функцій лісів.